Informacje o firmie

Zakład Przetwórstwa Pierza "Henmar" Piechurscy ma swoją siedzibę w Wierzbicy koło Radomia. Jest firmą z długoletnią tradycją w branży tekstylnej z ogromnym potencjałem. Początki Firmy sięgają 1989 roku, zajmujemy się sprzedażą detaliczną i hurtową zarówno poprzez sklepy firmowe stacjonarne jak i internetowe. Kolejne lata owocowały zarówno wzrostem produkcji, jak i zatrudnienia, nasi pracownicy zawsze fachowo i profesjonalnie podchodzą do każdego klienta. Naszą dewizą jest satysfakcja klienta oraz radość z kupowania

Od początku istnienia zakład specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości wyrobów pościelowych, kołder i poduszek, do produkcji których używane są zarówno wypełnienia naturalne (puch, półpuch, pierze oraz pierze darte) jak i syntetyczne (silikon oraz granulat silikonowy/sztuczny puch). Dzięki wdrożeniu najnowszych technologii, ciągłej modernizacji, zdobytemu doświadczeniu i wiedzy, w zakładzie wytwarzane są produkty najwyższej jakości, w szerokiej gamie rozmiarów, wzornictwa i wykończeń. Wyspecjalizowana załoga naszej firmy, na każdym etapie produkcji dba o jak najwyższą jakość produktów oraz zadowolenie najbardziej wymagających klientów. Nasze produkty trafiają głównie na rynki europejskie i azjatyckie.

Dodatkowo od kilku lat prowadzimy usługi w zakresie renowacji używanej pościeli. Posiadamy nowoczesne maszyny do przetwórstwa i uszlachetniania pierza.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i zapraszamy do współpracy.

Oferta

Dokładne odmierzanie pierza Dokładne odmierzanie pierza Dokładne odmierzanie pierza
Dokładne odmierzanie pierza Dokładne odmierzanie pierza Dokładne odmierzanie pierza

Do produkcji wykorzystujemy wysokiej jakości tkaniny bawełniane oraz bawełniane z domieszką poliestru, o różnej gramaturze i szerokim wzornictwie. Wypełnienie kołder i poduszek naturalnych stanowi puch, półpuch, pierze lub pierze darte. W produktach antyalergicznych poliester z apreturą silikonową w postaci drobnych kuleczek (sztuczny puch) lub włóknina poliestrowo-silikonowa, posiadająca kanaliki powietrzne, które nadają sprężystość oraz wytrzymałość. Wypełnienia te są przyjazne dla alergików i posiadają certyfikat.

Kołdry/poduszki puchowe, półpuchowe i pierzowe

Puch jest jednym z najbardziej poszukiwanych naturalnych produktów na świecie. Jego właściwości sprawiają, że kołdra nim wypełniona sprzyja cyrkulacji powietrza chłodząc w lecie, grzejąc zimą. Wysoka sprężystość puchu to najbardziej pożądana cecha.
Kołdry wykonujemy tylko z najlepszej jakości surowca, starannie wyselekcjonowanego, czystego, nie stosujemy pierza używanego. Wsypy na kołdry są szyte w naszym zakładzie, ze specjalnych bawełnianych inletów pościelowych, dobrej jakości z wysoką gramaturą, posiadających certyfikaty jakości. Kołdry obszywane są ozdobną bizą, która ma dodatkowo wzmocnić brzegi kołdry i nie pozwolić na przedostawanie się wypełnienia na zewnątrz. Dodatkowym atutem jest bogata kolorystyka i wzornictwo wykonywanych przez nas wyrobów . Wszystko to gwarantuje długotrwałe użytkowanie pościeli przez naszych Klientów. Produkowane przez nas kołdry spełniają wymagania normy krajowej: PN-84/P-82010.07.

Kołdry/poduszki antyalergiczne

Przeznaczone są dla osób uczulonych na pościel wypełnioną produktami pochodzenia naturalnego takimi jak: wełna owcza czy puch. Największą zaletą wypełnienia w postaci sztucznego puchu jest to, że zachowuje się tak samo jak puch naturalny - jest niezwykle miękki, bardzo puszysty, doskonale dopasowuje się do kształtów ciała, jest przy tym ciepły, a w trakcie eksploatacji nie traci ani trochę ze swoich właściwości - nie zmniejsza objętości, nie zbija się. Z tego materiału wykonuje się kołdry dla alergików oraz dla najwrażliwszych - czyli dla dzieci. Kołdry pokryte są materiałem bawełnianym lub bawełniano-poliestrowym o grubym splocie, aby zapobiegać przedostawaniu się wypełnienia na zewnątrz. Pościel na bazie silikonu można prać nie przekraczając 60 stopni.

Technologia produkcji

Wypełnienie kołder i poduszek naturalnych jest specjalnie przygotowane: prane z dodatkiem płynów antystatycznych, antyalergicznych i odtłuszczających, aby usunąć wszelkie możliwe zanieczyszczenia. Następnie puch i pierze są suszone w wysokiej temperaturze w specjalnych suszarniach. Wyprany i dobrze wysuszony surowiec poddawany jest odpylaniu i dalej sortowaniu. Dzięki temu, uzyskuje się puch i pierze o różnych klasach jakości.

Mechaniczna Pralnia z Wirówką

Kosz na pierze do praniaPralka widok od górywirówkaPralka wraz z wirówką

Pranie pierza i puchu odbywa się w ciepłej wodzie z użyciem specjalistycznych płynów do prania. Pierze pozbawiane jest nieprzyjemnego zapachu, a jednocześnie zabijane są wszelkie roztocza i usuwane zanieczyszczenia. Wyprane pierze przekłada się do szybkoobrotowej wirówki, gdzie zostaje odwirowane z wody. Tutaj dokonuje się dodatkowo odkażania pierza parą wodną. Takie pierze następnie przesyła się do suszarni. 

Suszenie

Dokładne odmierzanie pierza Dokładne odmierzanie pierza Dokładne odmierzanie pierza Dokładne odmierzanie pierza

Odbywa się w wysokiej temperaturze w specjalnych "suszarkach". Po wysuszeniu pióra chłodzi się w przewiewnych mieszalniach doprowadzając je do normalnej temperatury, w celu przywrócenia pierwotnego kształtu. Pierze i puch jest następnie odpylane przez specjalne filtry wbudowane w ciąg technologiczny maszyn pralniczych.

Badanie

badanie pierza    Precyzyjny sprzęt do analizy   Badamy sprężystość puchu

Badanie pierza pod każdym kątem    Dokładne odmierzanie pierza

Laboratorium zakładowe posiada wyspecjalizowane urządzenia do badania przydatności surowców. Wszelkie materiały wykorzystywane do produkcji badane są na każdym etapie ich przetwarzania co gwarantuje znakomitą jakość produktu gotowego.